Echipe inscrise la FIRST LEGO League Romania

Important

Primul sezon al FIRST® LEGO® League in Romania va avea o singura etapa, cea nationala. Etapa nationala va fi organizata la Bucuresti, pe 11 martie 2017. La aceasta etapa s-a inscris un numar de 23 de echipe.

Inscrierea echipelor a fost posibila pana la data de 31.12.2016.

Echipele castigatoare vor fi invitate sa participe la unul dintre urmatoarele evenimente internationale (cate o invitatie disponibila pentru fiecare eveniment):

- FIRST® Championship, 26 - 29 aprilie 2017, St. Louis, SUA

- FIRST® LEGO® League European Championship, 24 - 28 mai 2017, Aarhus, Danemarca

- FIRST® LEGO® League International Open Championship, 21 - 25 iunie 2017, Bath, Marea Britanie

Nr. Echipa Antrenor Organizatie Localitate
1601 STEM Learning Pitesti Emanuel ȘERBAN STEM Learning SRL Pitesti
1602 kids.acadEMy Catalin CURELEA Everymatrix Romania Bucuresti
1603 CURSIVA Mircea PREDUT CURSIVA EDUCATION Bucuresti
1604 MOISILISTII 2016 Rodica PARLITU LICEUL TEORETIC ,,GRIGORE MOISIL" Tulcea
1605 RoboFAL Rica PINTILIE Complexul Educational Lauder-Reut Bucuresti
1606 MASTER ROBOT Stefan RADULESCU, Adrian MARINESCU Scoala Generala Nr. 179 Bucuresti
1607 ROBODACII Razvan ARDELEAN, Daniel CALAVER Academia de Informatica (Fundatia Partener Brasov) Brasov
1608 AISB Green Vampires Ionel DOBOACA American International School of Bucharest Bucuresti
1609 AISB Black Vampires Ionel DOBOACA American International School of Bucharest Bucuresti
1610 ALPHA TEAM Iulia SARBU ARES WRO Bucuresti
1611 SuperKids Mariana POPESCU Clubul copiilor "Spiru Haret" Barlad Barlad
1612 GoodWorld Gabriel AVASILOAEI PRIVAT Bucuresti
1613 AREG-TEH Mariana POPESCU ASOCIATIA REGIONALA ELITE GENIUS Barlad
1614 ICHC Altun MURAT Liceul Teoretic International de Informatica Constanta
1615 COTEN_1 Gabriel DANIELESCU COLEGIUL TEHNIC "EDMOND NICOLAU" Focsani
1616 Quantum-Robo Ilie COSOVANU Liceul Tehnologic Tomsa Voda Solca Suceava
1617 Ady-sokk Zoltan NAGY, Laszlo-Lehel KOTRO Liceul Teoretic "Ady Endre" Oradea
1618 ROBOGETII Daniel CALAVER, Razvan ARDELEAN Academia de Informatica (Fundatia Partener Brasov) Brasov
1619 COTEN_2 Gabriel DANIELESCU COLEGIUL TEHNIC "EDMOND NICOLAU" Focsani
1620 ROBOKIDS Andrei FLOREA Victoria-Centru de Cursuri si Testari Bucuresti
1621 COTEN_3 Adrian MOISA COLEGIUL TEHNIC "EDMOND NICOLAU" Focsani
1622 AutoVortex Ionut PANEA Asociatia Romana de Studii Economice Bucuresti
1623 ICHC-2 Altun MURAT Liceul Teoretic International de Informatica Constanta