Echipe participante CARGO CONNECT

Echipe înscrise* la FIRST LEGO League

sezonul 2021-2022, CARGO CONNECT

Ultima actualizare: 26 martie 2022.

DiviziaNumăr echipe înscrise* (oficiale / locale**) Termen de înscriere
4**31 Iulie 2022***
31 (20 / 11**) 31 Iulie 2022***
67 (52 / 15**) 31 Iulie 2022***
Nr.EchipaAntrenor(i)OrganizațieLocalitateDivizie
DO2101ARRA MinioniAlin DINCĂAsociația Arra Pro Educație IT Pitești
DO2102 ARRA StrumfiAlin DINCĂ Asociația Arra Pro Educație IT Pitești
DO2103TBDMircea Cristian NICULA Colegiul Național Petru Rareș Beclean
DO2104TBDMircea Cristian NICULA Colegiul Național Petru Rareș Beclean
EL2101**TBD Theodor GOROVEIInventika Place București
EO2101LEGO-RechiniiAlina THEODORESCUElite Kids CenterConstanța
EO2102LEGO-DelfiniiSimona SERBAN Elite Kids CenterConstanța
EO2103Elite-KidsAdriana ELABED Elite Kids CenterConstanța
EO2104Elite-StarsGeorgiana MARSAVELA Elite Kids CenterConstanța
EO2105Esentza KidsMircea Cristian NICULA Colegiul Național Petru Rareș Beclean
EO2106ARRA KidsAlin DINCĂ Asociația Arra Pro Educație IT Pitești
EL2104**Red TeamOana MESEAClubul Sportiv AKTIVRâmnicu Vâlcea
EL2105**Blue TeamOana MESEAClubul Sportiv AKTIV Râmnicu Vâlcea
EL2106**Yellow TeamOana MESEAClubul Sportiv AKTIV Râmnicu Vâlcea
EL2107**TBDCornel CIUREZUAsociația „Eu Codez” Piatra Neamț
EL2108**TBDCornel CIUREZU Asociația „Eu Codez” Piatra Neamț
EL2109**TBDCornel CIUREZU Asociația „Eu Codez” Piatra Neamț
EL2110**TBDCornel CIUREZU Asociația „Eu Codez” Piatra Neamț
EO2107Alphabot juniorTiberiu DISCALiceul Tehnologic Matei CorvinHunedoara
EO2108Corvina LegoTiberiu DISCA, Mihaela NEGREA Liceul Tehnologic Matei CorvinHunedoara
EO2109 Golden DragonsSinziana PETCAAsociația Everymatrix Kids Academy București
EO2110 RObotMANIA JuniorBogdan GIOGAAsociatia de robotică educațională ROBOTMANIABucurești
EO2111HackeriShamuhammet HAJYYEVROMEDUCONBucurești
EO2112 Cei mai tariMyrat BEGMYRADOV ROMEDUCON București
EO2113 ProgramatoriRoshen NURNAZAROV ROMEDUCON București
EO2114Intergalacticus CargosCarolina CODORRobomania Kids Constanța
EO2115RobokidsOana JIANUAmerican Corner BacăuBacău
EL2111** TBDAlina THEODORESCU Elite Kids Center Constanța
EL2112** TBDAlina THEODORESCU Elite Kids Center Constanța
EL2113** TBDAlina THEODORESCU Elite Kids Center Constanța
EO2116Go GreenSinziana PETCA Asociația Everymatrix Kids Academy București
EO2117TBDSimona MITREA Romanian Gifted School București
EO2118LEfo-PiciiAlina THEODORESCU Liceul Teoretic „Carmen Sylva” Eforie
EO2119Inventika Best RobotsTheodor GOROVEI Inventika Place București
EO2120Inventika RobotsTheodor GOROVEI Inventika Place București
CO2101ARRAAlin DINCĂ, Mihai POPESCU Asociația Arra Pro Educație IT Pitești
CO2102ARRA JuniorAlin DINCĂ, Mihai POPESCU Asociația Arra Pro Educație IT Pitești
CL2101** TBD Alin DINCĂ, Mihai POPESCU Asociația Arra Pro Educație IT Pitești
CL2102** TBD Alin DINCĂ, Mihai POPESCU Asociația Arra Pro Educație IT Pitești
CO2103Sensor ONMarius LUMPANInventika Place București
CO2104Inventika StormIulian DIMAInventika Place București
CL2103** TBD Marius LUMPAN Inventika Place București
CL2104** TBD Marius LUMPAN Inventika Place București
CO2105AISB Green VampiresDavid HUGHESAmerican International School of BucharestVoluntari
CO2106AISB Black VampiresDavid HUGHES American International School of BucharestVoluntari
CL2105** TBD David HUGHES American International School of BucharestVoluntari
CL2106** TBD David HUGHES American International School of BucharestVoluntari
CO2107STEM Kids Emanuel ȘERBANAsociația STEM Kids Pitești
CO2108AliensDan BARBU, Daria BarbuAsociația de inițiere în robotică și ITPitești
CO2109TehnoZ Lightning BoltsGrațiela GHIORDUNESCUColegiul național liceal Zinca GolescuPitești
CO2110Eu Codez OriginalCornel CIUREZUAsociația „Eu Codez”Piatra Neamț
CO2111Eu Codez Fără NumeCornel CIUREZU Asociația „Eu Codez” Piatra Neamț
CO2112Eu Codez PiCornel CIUREZU Asociația „Eu Codez” Piatra Neamț
CL2108** TBD Cornel CIUREZU Asociația „Eu Codez” Piatra Neamț
CL2109** TBD Cornel CIUREZU Asociația „Eu Codez” Piatra Neamț
CO2113kids.acadEMyCătălin CURELEA, Maria ROTARIUAsociația Everymatrix Kids AcademyBucurești
CO2114Coresi RobotsDaniela FLOROIUAtelier de roboticăTârgoviște
CO2115RobotXDaniela FLOROIU Atelier de robotică Târgoviște
CL2110** TBD Daniela FLOROIU Atelier de roboticăTârgoviște
CL2111** TBD Daniela FLOROIU Atelier de robotică Târgoviște
CO2116The TerminatorsMehmet EDENLiceul Internațional de InformaticăConstanța
CO2117HowToTrainYourRobotMehmet EDEN Liceul Internațional de InformaticăConstanța
CL2113** TBD Mehmet EDEN Liceul Internațional de InformaticăConstanța
CO2118Quantum BitsEnes KEKECICHBBucurești
CO2119RoboPandasCristian CANGEAPitești
CO2120SmartClusterSebastian MAFTEIAsociația Smart ClusterBacău
CO2121Quartz JuniorSedat DINCȘcoala Internațională SpectrumIași
CO2122WALL-E’s FriendsIrina DRULEA, Daniel FRĂȚILĂ, Ticuța IFTIME Școala Gimnazială Nr. 11Buzău
CO2123Esentza JuniorMircea Cristian NICULAColegiul Național Petru RareșBeclean
CO2124Danube Robotics JuniorGica DUMITRESCU,
Daniela-Viorica VINTILESCU
Centrul Județean de ExcelențăCălărași
CO2125MOISILIȘTIIRodica PÂRLITULiceul Teoretic Grigore MoisilTulcea
CO2126Matrix RoboticsEziz DURDYYEVLiceul Internațional de InformaticăBucurești
CO2127Xeo AcademyLaura MUREȘAN, Carmen PALCUColegiul Național „Horea, Cloșca și Crișan”Alba Iulia
CO2128Gear Maniacs JrMihaela HADARColegiul Național Samuel von BrukenthalSibiu
CO2129RoboMech AdinaMădălin Mihai GHEORGHEFundația Adina StiftelsenCraiova
CO2130The LegonsMaria Elena SUCIULiceul de Informatică Tiberiu PopoviciuCluj-Napoca
CO2131RoboGENIUSEugen CONSTANTINESCUȘcoala Gimnazială Nr. 11Buzău
CO2132RoboSTAREugen CONSTANTINESCU Școala Gimnazială Nr. 11 Buzău
CL2114**TBDEugen CONSTANTINESCU Școala Gimnazială Nr. 11 Buzău
CL2115**TBDEugen CONSTANTINESCU Școala Gimnazială Nr. 11 Buzău
CO2133ȘTIM DCOtilia PANFILColegiul Național Dimitrie CantemirOnești
CO2134WizzTech JuniorRaluca PANAINTELiceul Teoretic Grigore Moisil
Timișoara
CO2135CLUBUL COPIILOR AKTIVIOana MESEAClubul Sportiv AKTIVRâmnicu Vâlcea
CO2136QUANTUM RoboIlie COSOVANULiceul Tehnologic Tomsa VodaSolca
CO2137STARling ROBOWAVEMarilena GRAUR, Marius Irinel PĂUNICĂȘcoala Gimnazială Ariceștii-RahtivaniAriceștii-Rahtivani
CO2138ROBO UNO DTSAna Maria URZICEANUAtelier Broco SRLDrobeta
Turnu-Severin
CO2139Robo-LTIBNicoleta POPAZULiceul Teoretic Ion BarbuBucurești
CO2140The Emperor – JuniorAlisa STUREK, Laviniu BEJENARUColegiul Național TraianDrobeta
Turnu-Severin
CO2141ROBOMOONLarisa SÎRBA, Eugen STENCOANE, Andrea TRIPALiceul Teoretic Traian LalescuHunedoara
CO2142M87Ahmet AkiInternational School of BucharestBucurești
CO2143CodeTroopersMalina LOGHIN, Ana Maria ARISANUColegiul Național Mircea cel BătrânRâmnicu Vâlcea
CO2144InfinitronicsAntonia HALLER, Antonela FARCASANUColegiul Național Mircea cel Bătrân Râmnicu Vâlcea
CL2116** TBDMalina LOGHIN, Ana Maria ARISANU Colegiul Național Mircea cel Bătrân Râmnicu Vâlcea
CL2117** TBDAntonia HALLER, Antonela FARCASANU Colegiul Național Mircea cel Bătrân Râmnicu Vâlcea
CO2145ROBOTMANIA Bogdan GIOGA Asociația de robotică educațională ROBOTMANIA București
CO2146EAST ONMarinela BURUIANASOPHIA SCIENCEGalați
CO2147MIBO 910Bogdan GIOGA Asociația de robotică educațională ROBOTMANIA București
CO2148Start CodeCristian COTEADaphne TradingRâmnicu Vâlcea
CO2149TBDSimona MITREARomanian Gifted SchoolBucurești
CO2150Eu Codez Chiken BoxCornel CIUREZU Asociația „Eu Codez”Piatra Neamț
CO2151CELTAEmil-Anton COMȘALiceul Teoretic Sfântul IosifAlba Iulia
CO2152UltronXMehmet EDEN Liceul Internațional de InformaticăConstanța

* lista cu echipele care au finalizat procesul de înscriere în cadrul sezonului CARGO CONNECT al FIRST LEGO League România.

** echipele locale înscrise prin intermediul pachetelor 12/30 (Explore) sau pachetelor 40/60 (Challenge) nu pot participat la evenimentele oficiale, în mod implicit. Vedeți opțiunile de upgrade (valabile pentru echipele înscrise până la 31 decembrie 2021) de pe pagina înscrieri sau contactați-ne

*** Echipele înscrise între 1 ianurie 2022 și 31 iulie 2022 pot participa doar la evenimente locale, ”neoficiale”.

Întrebări?

Luați legătura cu noi! Vă ajutăm cu plăcere!

FIRST LEGO League în România este organizat la nivel național de către Asociația pentru educație STEM creativă (CRESTEM), în calitate de partener operațional, din anul 2016.

Newsletter