Evenimente CARGO CONNECT

Provocarea sezonului 2021-2022

Cum puteți îmbunătăți sistemele de transport? Puteți găsi noi metode de transport?

Toate evenimentele pentru divizia Discover sunt organizate la nivel local.

Evenimente oficiale pentru divizia Explore

Festivalul național, 26 februarie 2022, București (via FIRST Event Hub)
program

Nr.EchipaAntrenor(i)OrganizațieLocalitate
EO2101LEGO-RechiniiAlina THEODORESCUElite Kids CenterConstanța
EO2102LEGO-DelfiniiSimona SERBAN Elite Kids CenterConstanța
EO2103Elite-KidsAdriana ELABED Elite Kids CenterConstanța
EO2104Elite-StarsGeorgiana MARSAVELA Elite Kids CenterConstanța
EO2105Esentza KidsMircea Cristian NICULA Colegiul Național Petru Rareș Beclean
EO2106ARRA KidsAlin DINCĂ Asociația Arra Pro Educație IT Pitești
EO2107Alphabot juniorTiberiu DISCALiceul Tehnologic Matei CorvinHunedoara
EO2108Corvina LegoTiberiu DISCA, Mihaela NEGREA Liceul Tehnologic Matei CorvinHunedoara
EO2109 Golden DragonSinziana PETCAAsociația Everymatrix Kids Academy București
EO2110 RObotMANIA JuniorBogdan GIOGAAsociatia de robotică educațională ROBOTMANIABucurești
EO2111HackeriShamuhammet HAJYYEVROMEDUCONBucurești
EO2112 Cei mai tariMyrat BEGMYRADOV ROMEDUCON București
EO2113 ProgramatoriRoshen NURNAZAROV ROMEDUCON București
EO2114Intergalacticus CargosCarolina CODORRobomania KidsConstanța
EO2115RobokidsOana JIANUAmerican Corner BacăuBacău
EO2116Go GreenSinziana PETCA Asociația Everymatrix Kids Academy București
EO2118LEfo-PiciiAlina THEODORESCU Liceul Teoretic „Carmen Sylva” Eforie
EO2119Inventika Best RobotsTheodor GOROVEIInventika PlaceBucurești
EO2120Inventika RobotsTheodor GOROVEIInventika PlaceBucurești

Evenimente oficiale pentru divizia Challenge

Etapa națională de la București, 10 aprilie 2022
program | rezultate | Biblioteca UPB

Nr.EchipaAntrenor(i)OrganizațieRegională
CO2110Eu Codez OriginalCornel CIUREZUAsociația „Eu Codez”Iași
CO2111Eu Codez Fără NumeCornel CIUREZUAsociația „Eu Codez”Iași
CO2112Eu Codez PiCornel CIUREZUAsociația „Eu Codez”Iași
CO2133ȘTIM DCOtilia PANFILColegiul Național Dimitrie CantemirIași
CO2146EAST ONMarinela BURUIANASOPHIA SCIENCE Iași
CO2150Eu Codez Chicken BoxCornel CIUREZUAsociația „Eu Codez”Iași
CO2101ARRAAlin DINCĂ, Mihai POPESCUAsociația Arra Pro Educație ITBrașov
CO2119RoboPandasCristian CANGEABrașov
CO2108AliensDan BARBU, Daria BARBUAsociația de inițiere în robotică și ITBrașov
CO2107STEM KidsEmanuel ȘERBANAsociația STEM KidsBrașov
CO2102ARRA JuniorAlin DINCĂ, Mihai POPESCUAsociația Arra Pro Educație ITBrașov
CO2109TehnoZ Lightning BoltsGrațiela GHIORDUNESCUColegiul național liceal Zinca GolescuBrașov
CO2117HowToTrainYourRobotMehmet EDENLiceul Internațional de InformaticăCluj-Napoca
CO2127Xeo AcademyLaura MUREȘAN, Carmen PALCUColegiul Național „Horea, Cloșca și Crișan”Cluj-Napoca
CO2135CLUBUL COPIILOR AKTIVIOana MESEAClubul Sportiv AKTIVCluj-Napoca
CO2137STARling ROBOWAVEMarilena GRAUR, Marius Irinel PĂUNICĂȘcoala Gimnazială Ariceștii-RahtivaniCluj-Napoca
CO2140The Emperor – JuniorAlisa STUREK, Laviniu BEJENARUColegiul Național TraianCluj-Napoca
CO2143CodeTroopersMalina LOGHIN, Ana Maria ARISANUColegiul Național Mircea cel BătrânCluj-Napoca
CO2103Sensor ONMarius LUMPANInventika PlaceBucurești
CO2104Inventika StormIulian DIMAInventika PlaceBucurești
CO2113kids.acadEMyCătălin CURELEA, Maria ROTARIUAsociația Everymatrix Kids AcademyBucurești
CO2118Quantum BitsEnes KEKECICHBBucurești
CO2139Robo-LTIBNicoleta POPAZULiceul Teoretic Ion BarbuBucurești
CO2145ROBOTMANIABogdan GIOGAAsociația de robotică educațională ROBOTMANIABucurești
CO2148Start CodeCristian COTEADaphne TradingBucurești

Etapa regională de la București, 27 martie 2022 (via FIRST Event Hub)
program | rezultate | meciuri înregistrate

Nr.EchipaAntrenor(i)OrganizațieLocalitate
CO2103Sensor ONMarius LUMPANInventika Place București
CO2104Inventika StormIulian DIMAInventika Place București
CO2105AISB Green VampiresDavid HUGHESAmerican International School of BucharestVoluntari
CO2106AISB Black VampiresDavid HUGHES American International School of BucharestVoluntari
CO2113kids.acadEMyCătălin CURELEA, Maria ROTARIUAsociația Everymatrix Kids AcademyBucurești
CO2118Quantum BitsEnes KEKECICHBBucurești
CO2124Danube Robotics JuniorGica DUMITRESCU,
Daniela-Viorica VINTILESCU
Centrul Județean de ExcelențăCălărași
CO2126Matrix RoboticsEziz DURDYYEVLiceul Internațional de InformaticăBucurești
CO2139Robo-LTIBNicoleta POPAZULiceul Teoretic Ion BarbuBucurești
CO2142M87Ahmet AkiInternational School of BucharestBucurești
CO2145ROBOTMANIA Bogdan GIOGA Asociatia de robotică educațională ROBOTMANIA București
CO2147MIBO 910Bogdan GIOGA Asociatia de robotică educațională ROBOTMANIA București
CO2148Start CodeCristian COTEADaphne TradingRâmnicu Vâlcea
CO2151CELTAEmil-Anton COMȘALiceul Teoretic Sfântul IosifAlba Iulia

Etapa regională de la Cluj-Napoca, 20 martie 2022 (via FIRST Event Hub)
program | rezultate | meciuri înregistrate

Nr.EchipaAntrenor(i)OrganizațieLocalitate
CO2116The TerminatorsMehmet EDENLiceul Internațional de InformaticăConstanța
CO2117HowToTrainYourRobotMehmet EDENLiceul Internațional de InformaticăConstanța
CO2123Esentza JuniorMircea Cristian NICULAColegiul Național Petru RareșBeclean
CO2127Xeo AcademyLaura MUREȘAN, Carmen PALCUColegiul Național „Horea, Cloșca și Crișan”Alba Iulia
CO2128Gear Maniacs JrMihaela HADARColegiul Național Samuel von BrukenthalSibiu
CO2130The LegonsMaria Elena SUCIULiceul de Informatică Tiberiu PopoviciuCluj-Napoca
CO2134WizzTech JuniorRaluca PANAINTELiceul Teoretic Grigore Moisil
Timișoara
CO2135CLUBUL COPIILOR AKTIVIOana MESEAClubul Sportiv AKTIVRâmnicu Vâlcea
CO2137STARling ROBOWAVEMarilena GRAUR, Marius Irinel PĂUNICĂȘcoala Gimnazială Ariceștii-RahtivaniAriceștii-Rahtivani
CO2138ROBO UNO DTSAna Maria URZICEANUAtelier Broco SRLDrobeta
Turnu-Severin
CO2140The Emperor – JuniorAlisa STUREK, Laviniu BEJENARUColegiul Național TraianDrobeta
Turnu-Severin
CO2141ROBOMOONLarisa SÎRBA, Eugen STENCOANE, Andrea TRIPALiceul Teoretic Traian LalescuHunedoara
CO2143CodeTroopersMalina LOGHIN, Ana Maria ARISANUColegiul Național Mircea cel BătrânRâmnicu Vâlcea
CO2144InfinitronicsAntonia HALLER, Antonela FARCASANUColegiul Național Mircea cel Bătrân Râmnicu Vâlcea
CO2152UltronXMehmet EDENLiceul Internațional de InformaticăConstanța

Etapa regională de la Brașov, 13 martie 2022 (via FIRST Event Hub)
program | rezultate | meciuri înregistrate

Nr.EchipaAntrenor(i)OrganizațieLocalitate
CO2101ARRAAlin DINCĂ, Mihai POPESCU Asociația Arra Pro Educație IT Pitești
CO2102ARRA JuniorAlin DINCĂ, Mihai POPESCU Asociația Arra Pro Educație IT Pitești
CO2107STEM Kids Emanuel ȘERBANAsociația STEM Kids Pitești
CO2108AliensDan BARBU, Daria BARBUAsociația de inițiere în robotică și ITPitești
CO2109TehnoZ Lightning BoltsGrațiela GHIORDUNESCUColegiul național liceal Zinca GolescuPitești
CO2114Coresi RobotsDaniela FLOROIUAtelier de roboticăTârgoviște
CO2115RobotXDaniela FLOROIU Atelier de robotică Târgoviște
CO2119RoboPandasCristian CANGEAPitești
CO2122WALL-E’s FriendsIrina DRULEA, Daniel FRĂȚILĂ, Ticuța IFTIME Școala Gimnazială Nr. 11Buzău
CO2129RoboMech AdinaMădălin Mihai GHEORGHEFundația Adina StiftelsenCraiova
CO2131RoboGENIUSEugen CONSTANTINESCUȘcoala Gimnazială Nr. 11Buzău
CO2132RoboSTAREugen CONSTANTINESCU Școala Gimnazială Nr. 11 Buzău

Etapa regională de la Iași, 6 martie 2022 (via FIRST Event Hub)
program | rezultate | meciuri înregistrate

Nr.EchipaAntrenor(i)OrganizațieLocalitate
CO2110Eu Codez OriginalCornel CIUREZUAsociația „Eu Codez”Piatra Neamț
CO2111Eu Codez Fără NumeCornel CIUREZU Asociația „Eu Codez” Piatra Neamț
CO2112Eu Codez PiCornel CIUREZU Asociația „Eu Codez” Piatra Neamț
CO2120SmartClusterSebastian MAFTEIAsociația Smart ClusterBacău
CO2121Quartz JuniorSedat DINCȘcoala Internațională SpectrumIași
CO2125MOISILIȘTIIRodica PÂRLITULiceul Teoretic Grigore MoisilTulcea
CO2133ȘTIM DCOtilia PANFILColegiul Național Dimitrie CantemirOnești
CO2136QUANTUM RoboIlie COSOVANULiceul Tehnologic Tomsa VodaSolca
CO2146EAST ONMarinela BURUIANASOPHIA SCIENCEGalați
CO2150Eu Codez Chicken BoxCornel CIUREZU Asociația „Eu Codez” Piatra Neamț

Întrebări?

Luați legătura cu noi! Vă ajutăm cu plăcere!

FIRST LEGO League în România este organizat la nivel național de către Asociația pentru educație STEM creativă (CRESTEM), în calitate de partener operațional, din anul 2016.

Newsletter